Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası İzle

Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası İzle

"Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası" filmi 5 Nisan'da vizyona girecek.

TRT Çocuk

TRT Çocuk

TRT Çocuk'un sevilen çizgi dizilerinden "Ekip: Siberay"ın ilk sinema filmi "Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası" 5 Nisan'da sevenleriyle buluşacak.

TRT ortak yapımı animasyon film, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlar Daire Başkanlığı iş birliğiyle hazırlandı.

"Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası" filmi, TRT Çocuk bünyesindeki psikolog, pedagog, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörleri tarafından detaylı bir değerlendirme sürecinden geçti. 3D animasyon tekniği kullanılarak hazırlanan filmin yönetmenliğini Sinan Güngör ile Yunus Emre Çakır yaptı. Senaryosunu ise Ali Hakan Kaya ve Sinem Doğangönül kaleme aldı.

Yapımcılığını Murat Kaya'nın üstlendiği "Ekip: Siberay-Güneş Fırtınası" filminin konusu özetle şöyle: "Dünyaya vuran güneş fırtınasıyla tüm dünyada internet kesilir. İnternetin kullanılamaz halde olmasından faydalanan kötü amaçlı bir bilgisayar korsanı, birçok uygulamaya ve çevrim içi oyunlara zarar verir. Hakan, Umut, Selvi ve Melis, bu sorunla ilgilenmek için toplanan dört kişilik bir ekibe katılır. Kendini farklı alanlarda geliştiren çocuklar, internet gelmeden kötü amaçlı bilgisayar korsanını bulmak ve zarar gören platformları onarmak için özel bir sunucu kullanarak Siber Dünya'ya geçer."

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler