İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi  Sevildi

İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi  Sevildi

TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi İbi'nin ilk sinema filmi olan TRT ortak yapımı "İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi", vizyona girdiği ilk haftada rakiplerini geride bırakarak gişede en çok izlenen film oldu.

TRT Haber

TRT Haber

Bu yıl vizyona giren TRT ortak yapımı sekizinci animasyon film olan “İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi”, ilk haftasında 63 bin 606 kişiye ulaşarak gişede en çok izlenen film oldu.

Türkiye’de 75 şehirde 310 salonda vizyona giren film, önümüzdeki günlerde Almanya, Fransa, Hollanda, Azerbaycan başta olmak üzere 10 ülkede daha seyirciyle buluşacak.

Film; İbi ve dostlarının Doğu Ekspresi’nin Kars’a ulaşmasını sağlamak için atıldıkları macera dolu serüveni konu alıyor.

Tüm Rakiplerini Geride Bırakarak Birinci Oldu!

TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlanan film, 20 Ekim’de vizyona girmişti.

İddialı rakiplerini geride bırakarak birinci olan filmin yapımcılığını Özgür Karaca ve Özgün Karaca’nın birlikte üstlenirken, filmin yönetmen ve senarist koltuğunda ise Sinan Ölmez oturuyor. Filmin eğlenceli müziklerini Ali Bakan ve Bülent Güven birlikte hazırladı.

İbi Doğu Ekspresi Filminin Konusu Nedir?

Ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte Doğu Ekspresi ile Kars’a seyahat eden İbi, kendisini beklenmedik bir maceranın içerisinde bulur.

Yolculuk sırasında, Baldiyar masallarının yazıldığı yer olan Masalaltı’ndan gelen, daha adı bile konmamış olan gizemli bir masal kahramanının yapacağı kötülükleri engellemeye çalışan İbi, sevdiklerini korumak ve Doğu Ekspresi’nin Kars’a ulaşmasını sağlamak için türlü fedakarlıklar yapmak zorunda kalır.

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler