Bilsem’e Neden İhtiyaç Var? Bilsem Nedir, Ne Değildir?

Üsküdar Ahmet Yüksel Özemre Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hanımzer Aslan, Bilsem’e neden ihtiyaç var sorusunu yanıtladı.

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Üsküdar Ahmet Yüksel Özemre Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hanımzer Aslan, Bilsem sınavları ve Bilsem mülakatlarıyla ilgili detaylı bilgiler vererek, Bilsem’e neden ihtiyaç olduğunu TRT Çocuk Ebeveyn Akademisi’ne anlattı.

Üsküdar Ahmet Yüksel Özemre Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hanımzer Aslan, Bilim ve Sanat Merkezleri’nin asla bir kurs merkezi olmadığının altını çizdi. Velilerin çocuklarını göndermek için yarıştığı Bilsem’e neden ihtiyaç var sorusunu yanıtlayan Hanımzer Aslan, “Bilsem asla bir kurs merkezi değildir. Çok yönlüdür, kapsamlıdır, çocuğun yaratıcılığını geliştirir. Bilsem’de öğrencinin kendi ilgi alanını keşfetmesini sağlıyoruz” dedi.

Üstün potansiyelli öğrenciler kadar velilere de destek olduklarını belirten Aslan, “Eğitime başladığımız ilk dönemlerde velilerimize de eğitim vermekteyiz. Özel yetenekli öğrenci velisi olmak zor bir durum. Ayrıca, veliler çocuklarını ‘üstün potansiyelli’ olarak etiketlememeye de dikkat etmeliler” diye konuştu.

Proje Sorumlusu: Fadime Güzelçoban

Uzman Psikolog: Kübra Taşkıran

Yönetmen: Neval Çolak

Grafik: Eyüp Uğramaz

Kamera: Gökhan Eren, Murat Arslan
Kapak: Abdullah Erdoğan

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.