Özel Yetenekli Çocuk ve Ebeveyn Rehberliği

Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Ömer Gümüşoğlu, özel yetenekli öğrencilere ve ailelerine yönelik rehberlik çalışmaları, ailelerin yaşadıkları problemler hakkında TRT Çocuk Ebeveyn Akademisi’ne bilgi verdi.

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Ömer Gümüşoğlu, yetenekli çocuklara destek ve iletişim noktasında anne ve babalara ne gibi öneriler verdiklerini anlattı.

Uzman Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Ömer Gümüşoğlu, “Özel yetenekli öğrenciler daha mükemmeliyetçi ve kararlı oluyor, duyguları daha yoğun yaşıyorlar. Özel yetenekli çocuklar okulda akran ve öğretmenleriyle sorun yaşayabiliyor. Aileler çocuklarının okulda yalnız kaldığını söylüyor. Özel yetenekli öğrencilerin kendi okullarında ayrıca destek eğitim görme hakkı var. Aileler çocuğun yeteneklerini desteklemeli. Özel yetenekli öğrenciler okulda daha çok zorbalığa maruz kalabiliyor” dedi.

Proje Sorumlusu: Fadime Güzelçoban

Uzman Psikolog: Kübra Taşkıran

Yönetmen: Neval Çolak

Grafik: Eyüp Uğramaz

Kamera: Gökhan Eren, Murat Arslan
Kapak: Abdullah Erdoğan

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.