Bilsem’de Görsel Sanat Eğitimi

Görsel Sanatlar Öğretmeni Muhammet Bakır, Bilsem’de görsel sanatlar alanında özel yetenekli öğrencilerin nasıl belirlendiğini, bilsem görsel sanatlar sınavları ve mülakatları hakkında merak edilenleri TRT Çocuk Ebeveyn Akademisi’ne anlattı.

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Görsel Sanatlar Öğretmeni Muhammet Bakır, Bilsem’de görsel sanat öğrencilerinin nasıl seçildiği, yaş grubu, resim alanında verilen destek eğitimi yetenekli öğrencilere neler kattığı gibi önemli soruları yanıtladı.

Bakır, “İmge, sembol gibi kavramlar üzerinden tasarım yapmalarını bekliyoruz. Değerlendirmede oran, orantı, perspektif, yaratıcılık gibi kriterlere bakılıyor. Çocuğun hem yeteneği hem de yaratıcı düşünme becerisi önemli. Birinci sınıftan lise son sınıfa kadar öğrencimiz var. Bilsemde her çocuğa bireysel sanat eğitimi veriliyor. Görsel sanatlar sınavlarında müdahale edilmemiş, kalıba sokulmamış yetenekli öğrencileri seçiyoruz” dedi.

Bilsem’deki sanat eğitiminin avantajları nelerdir sorusunu yanıtlayan Muhammet Bakır, “Görsel sanatlar eğitiminde velilerin katkısı çok önemli. Sanat eğitimi hayatın bütününü kapsar” diye konuştu.

Proje Sorumlusu: Fadime Güzelçoban

Uzman Psikolog: Kübra Taşkıran

Yönetmen: Neval Çolak

Grafik: Eyüp Uğramaz

Kamera: Gökhan Eren, Murat Arslan
Kapak: Abdullah Erdoğan

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.