Bilsem’de Bilişim Teknolojileri Eğitimi

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hacı Nurşat Çetinkaya, Bilsem’de bilişim teknolojileri eğitimiyle ilgili merak edilenleri TRT Çocuk Ebeveyn Akademisi’ne anlattı.

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Ahmet Yüksel Özemre Bilsem

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hacı Nurşat Çetinkaya, küçük yaş gruplarıyla etkinliklerin daha keyifli olduğunu belirterek, bilişim teknolojileri dersinde 7 ve 8. sınıftan sonra veri madenciliği, yapay zekâ gibi konular işlediklerini söyledi.

Bilsem’de öğrencilerin genellikle bilişim derslerine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Hacı Nurşat Çetinkaya, “En çok seçilen dersler; matematik, bilişim ve fizik. Bilsem tanılı öğrencilerin diğer öğrencilerden farklı olarak ciddi bir kapasiteleri var. Bilsem bu noktada çocuklara destek oluyor. Bilsem öğrencileri okulu ilgi çekici bulmuyorlar ve kopma noktasına geliyorlar. Bilsem çocuklara kendi düzeyindeki öğrencilerle etkinlik yapma fırsatı sunuyor. Bilsem öğrencileri, akranlarıyla etkileşimli öğreniyor ve sosyalleşiyor” dedi.

Proje Sorumlusu: Fadime Güzelçoban

Uzman Psikolog: Kübra Taşkıran

Yönetmen: Neval Çolak

Grafik: Eyüp Uğramaz

Kamera: Gökhan Eren, Murat Arslan
Kapak: Abdullah Erdoğan

Önemli Hatırlatma

Bu içerik ilgili uzman danışman tarafından izleyicilerimizi bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Kendinizin veya çocuğunuzun sağlığı ile ilgili her konuda, bir tıp doktoruna veya çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında çalışan uzmanlara danışmanızı tavsiye ederiz.